A A A

PARK MASZYNOWY

 

Z.K.B. GEOCOMP Sp. z o.o. dysponuje specjalistycznym parkiem maszynowym, który wraz z rozwojem działalności i zakresem nowych zadań stawianych przez Zleceniodawców, konsekwentnie jest uzupełniany o nowe urządzenia.

W pracach projektowych posługujemy się nowoczesnymi programami obliczeniowymi powiązanymi z aktualnymi normami dotyczącymi zagadnień mechaniki gruntów i fundamentowania.

W zakresie wykonawstwa prac fundamentowych dysponujemy wiertnicami-palownicami firmy Bauer (Niemcy) oraz Soilmec i Casagrande (Włochy) do realizacji pali CFA o średnicach od 300mm do 1200mm i głębokościach do30m. Są to urządzenia ze sterowaniem elektronicznym i wyposażeniem komputerowym, dzięki czemu jest zagwarantowany pełny monitoring wraz z analizą bieżących wyników pomiarów dokonywanych w trakcie procesu wiercenia oraz betonowania pali.

Maszyny te zaopatrzone są również w głowice zagęszczające, które pozwalają na wykonywanie pali przemieszczeniowych- bez wydobywania urobku.

Nasza firma posiada także komplety do wykonywania ścian szczelinowych. Realizowane grubości ścian szczelinowych to 60 i 80cm a głębokości do 50m.

W posiadaniu firmy są także zestawy do wykonywania prac iniekcyjnych i mikropali.

Największa palownica Soilmec SR-90 przygotowana do realizacji pali CFA Ø 1200 mm i długości 28 m

 

Nowoczesna palownica Bauer BG 24H podczas wykonywania pali CFA Ø 1000 mm dla obiektu mostowego w Małopolsce

Kompaktowa palownica Bauer BG 20H z przeznaczeniem            Maszyna do realizacji ścian szczelinowych

do realizacji pali do 800 mmi długości 18 m,

w gęstej zabudowie miejskiej

Zastaw do iniekcji                                                                   Belki do obciążeń